ביקורות מס הכנסה בתל אביב

168 ביקורות של מס הכנסה, 16% נתפסו מעלימים מס

בתאריך 15/10/2018 פורסמה הודעת עיתונות בדבר ביקורות הפתעה שערכה למספר עסקים בתל אביב

  • בעל מעדנייה – "טען ששתה אלכוהול ולא שם לב"
  • בעל דוכן מיצים טבעיים – "טען שהוא רושם את סך הכנסותיו רק בסוף יום עבודה"
  • משרד עורך דין – "כנראה שההכנסה היתה בתקופת החגים ולא נכתבה"
  • מסעדה – "חשבתי שהמלצר רשם את ההכנסה הזו"
  • בעל קיוסק – "מתוך אינסטינקט הכנסתי את היד לכיס עם המזומן"
  • ועוד

להלן ההודעה המלאה כפי שפורסמה ברשות המיסים:

בודקי מס הכנסה בתל אביב 4 התמקדו הפעם בביקורת ניהול ספרים בשוק הכרמל. ססגוניותו של השוק אפיינה גם את ססגוניות התירוצים שנשמעו מפי הסוחרים. בעל מעדניית בשר "צמא במיוחד", שלא רשם את הכנסותיו מקניית ביקורת מוקדמת, אמר למבקרים: "ביום שישי בשעה כזו אני כבר אחרי שתיה, אז אולי שתיתי.." בעל דוכן למיצים טבעיים שבקופתו נמצאו 260 ₪ שלא נרשמו טען: אני רושם הכל בסוף כל יום, ביום חמישי ביקשתי יחד עם רואה החשבון אישור על כך, מקווה שיאשרו". לעומתו בתצפית שנערכה לבעל דוכן מיצים אחר, נראה כי כל ההכנסות מוכנסות לקופסא ללא כל תיעוד. תשובתו של בעל הדוכן "גברת זה מה יש! אני לא בעל העסק וזה מה יש פה". גם בעל מאפייה נראה כשהוא מכניס את הכנסותיו למגירה לבנה עלומה מתחת לקופה ההסבר שלו היה: "בימי שישי בלחץ, אנחנו מקלידים כמה קניות ביחד"…

המקרים הללו ארעו, כאמור, במהלך מבצע ביקורת של מס הכנסה שהתמקד בשוק הכרמל ובאזור צפון תל-אביב. המבצע, שנוהל בראשות פקיד שומה תל-אביב 4 כלל 168 ביקורות, מהן עלה כי בקרב 16% מבין העסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין.

מבקרי מס הכנסה סיימו את יום הביקורת בבתי עסק בצפון תל-אביב. תשובתו המוזרה של בעל משרד עורכי דין שלחשבון הבנק שלו נעשתה העברה בנקאית בסך של 5,850 ₪ ולא תועדו בספרי המשרד, היתה: "זה כנראה היה בתקופת החגים וזו תקופה שלא עבדנו.." בעל מסעדה בצפון תל-אביב אמר למבקרים שחשב שהמלצר רשם בקופה ולא בדק כי אין לו התערבות במה שקורה בקופה, כשעומת עם הכנסות בסך כ-1,000 ₪ במזומן שלא נרשמו. ובעל קיוסק עם אינסטינקט ידני במיוחד, שהכניס תשלום שקיבל היישר לכיסו טען: "מתוך אינסטינקט הכנסתי את היד לכיס".

Back to top button