מעצר בית לרואה חשבון שזייף מסמכים

בתאריך 21/6/2017 פורסמה הודעת עיתונות של רשות המסים בדבר מעצר בית לרואה חשבון שזייף מסמכים שאפשרו ללקוחותיו לקבל החזרי מס של עשרות מליוני שקלים

להלן ההודעה המלאה כפי שפורסמה ע"י רשות המיסים:

"רו"ח רני גלבוע מקרית ביאליק, בעל חברה להחזרי מס לשכירים, חשוד בהגשת בקשות להחזרי מס ללקוחותיו בסכום של עשרות מיליוני שקלים בהתבסס על אישורים שזויפו על ידו. כב' השופט ד"ר זאיד פלאח מבית משפט השלום בחיפה נעתר לבקשת פקיד שומה חקירות חיפה והצפון והורה על מעצר בית של החשוד ל- 10 יום, עיקול ברישום של בית בחיפה, עיכוב יציאה מהארץ, הפקדת ערבויות כספיות גבוהות ועוד.

כמצוין בבקשה, גלבוע באמצעות חברת פסגות הייעוץ בע"מ, מייצג לקוחות בפני פקידי שומה ומגיש בעבורם בקשות להחזרי מס ודוחות שנתיים. שכר טרחתו הוא בשיעור של 30% מהחזר המס של הלקוח. בחיפוש שנערך בביתו ובמשרדי החברה מצאו החוקרים מאות אישורים שזויפו ע"י החשוד והוגשו לרשות המסים במסגרת בקשות להחזרי מס.

זיוף המסמכים, כמפורט בבקשה, נעשה באמצעות שינוי מסמכים קיימים של חברות ביטוח, אישורים מהבנקים ואישורי מעסיקים. גלבוע גזר אותיות וספרות מאישורים קיימים והדביק אותם על מסמכים, ואותם צילם כדי שייחזו להיות אישורים תקינים. לפי החשד, בשנים 2011 – 2017 הגיש גלבוע בעבור לקוחותיו בקשות להחזרי מס בסכומים של עשרות מיליוני שקלים שנסמכו על אישורים שזייף ושהשפיעו על גובה ההחזר.

 

*לתמונה אין קשר למקרה

Back to top button