163 ביקורות מס הכנסה על עסקים בתל אביב

כ 163 ביקורות של רשות המיסים נערכו שבוע שעבר (29.5.16-3.6.16) בתל אביב, המיקוד בביקורות היו בעסקים בתחום הרכב והטקסטיל.

ההודעה המלאה של רשות המיסים:
בדיקת עסקים בתל-אביב בתחום הרכב והטקסטיל מצאה כי עשירית מהם לא רשמו הכנסות
במבצע ביקורות שנערך בשבוע שעבר בתל אביב והתמקד בעסקים בתחום הרכב והטקסטיל נמצא כי
כ-10% מבעלי העסקים לא מילאו את חובתם החוקית ולא רשמו הכנסות.

אנשי היחידה לניהול ספרים ערכו 163 ביקורות באותו היום, בין השאר, הם מצאו שבעליו של מוסך לאופנועים לא רשם צ'קים בסכום של כ-2,000 ₪ וכן בעל מוסך נוסף לא רשם צ'קים ומזומנים בסכום כולל של כ-1,200 ₪ – שניהם, באורח פלא, טענו טענה זהה כי אינם יודעים מדוע לא רשמו והבטיחו לבדוק. "אני חדש בתחום", היה הסברו של בעל עסק לפחחות וצבע שנתפס כשלא רשם שני צ'קים בסך כולל של 1,055 ₪, הוא הוסיף ואמר כי הוא מבטיח להשתפר בעתיד.

בבדיקת חשבון בנק של מוסך התגלו הפקדות של שני צ'קים בסך כולל של 1,950 ₪ שלא נרשמו בספרי העסק, בעל המוסך אמר שיבדוק את העניין. ובעסק לשטיפת כלי רכב מצאו המבקרים כי לא נרשמו כספים ששולמו במזומן בסך 810 ₪, בעל העסק תירץ כי לא היה באותה השעה בעסק והעובדים לא יודעים לרשום.

אנשי היחידה לניהול ספרים נכנסו לאחת מהחנויות למכירת בגדי ילדים, ועוד לפני שהזדהו, הם רכשו בגד לתינוק כקניית ביקורת. לאחר מספר דקות הם הזדהו בפני בעל החנות והתברר שהוא לא רשם את קניית הביקורת, לדבריו הוא מוכר בסיטונאות ובמקרה מכר להם. גם קניית ביקורת שערכו המבקרים בחנות למוצרי סידקית לא נרשמה והבעלים טען כי נגמרו לו הפנקסים. הסברים ותירוצים תמוהים נשמעו בעוד עסקים מתחום הטקסטיל שנתפסו בקלקלתם: בחנות למכירת מצעים ומגבות לא נרשמו הכנסות בסך של כ-400 ₪, בעל החנות טען כי בדיוק הודיעו לו שאחיו עבר תאונה אז התבלבל. בחנות נוספת למוצרי סידקית לא נרשמו קניית הביקורת וקניית תצפית, הבעלים טען כי היה לחץ ולכן לא רשם. "אני רושם הכל, לא יכול להיות שלא רשמתי", טענו, בנפרד, 163 ביקורות מס הכנסה על עסקים בתל אביב  ובעל עסק להלבשה, שלא רשמו את קניות הביקורת.
 

Back to top button