151 ביקורות של מס הכנסה באזור צפת והסביבה

בתאריך ה 7/6/2016 פרסמה רשות המיסים הודעת עיתונות בדבר ביקורות רבות שנערכו בין היתר בחצור הגלילית, ראש פינה, כרמיאל, קריית שמונה, פקיעין, ראמה, נחף ועוד.
ההודעה המלאה:
"בחנות לתכשיטי זהב בצפת אליה הגיעו מבקרי הרשות נמצאו הכנסות לא רשומות של כ- 6500 ₪. בעל החנות טען "סתם רשמתי ששולם, לא שילמו לי באמת". בעסק למיזוג אויר בצפת נמצא צ'ק לא רשום של 1200 ₪. בעל העסק הסביר "קיבלתי את הצ'ק אתמול, לא הספקתי לרשום". בתחנת שטיפה למכוניות בקרית שמונה גילו המבקרים הכנסות לא רשומות של כ- 1500 ₪. בעלי המקום טענו "זה כן רשום, רואה החשבון שלנו יראה לכם איפה". בחנות מתנות בראש פינה לא נרשמה העברה בנקאית של 500 ₪. מבקרי הרשות שמעו מבעל החנות את ההסבר הבא "אני מחכה שישלימו לי את התשלום ל- 800 ₪ ואז אוציא חשבונית כוללת".

במסעדה אליה הגיעו המבקרים נמצא תיעוד להזמנה של עשרות מנות לאירוע ותשלום מקדמה בגינה. לאחר שהמבקרים ביקשו לראות את ספרי העסק, התברר כי אחת העובדות העלימה אותו בטענה כי הבעלים אמר לה לא לתת אותו למבקרי הרשות. לאחר שהוצא צו בעניין, נתפסו יומן ההזמנות, פנקסי החשבוניות והספרים ונמצאו הוכחות לאי רישום הכנסות. במאפייה בכפר ראמה לא נרשמה קניית ביקורת ובעל המקום הסביר "הקופה מקולקלת". גם באיטליז בחורפיש נערכה קניית ביקורת סמויה שלא נרשמה מספר ימים לפני המבצע. במקרה זה טען בעל העסק "אשתי היה חולה באותו יום, אני לא זוכר כלום". המבקרים תשאלו לקוח שירד ממונית בצפת לגבי גובה התשלום שהשאיר. לאחר מכן נבדק סרט הקופה של הנהג ולא נמצא בו תיעוד לתשלום זה. הנהג טען "הדפסתי קבלה אך הלקוח לא רצה וקרעתי אותה, זו נסיעה ראשונה שלי".

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר

 

Back to top button