ביקורת מס הכנסה בתל אביב – 01/11/2015

בתאריך 01/11/2015 פרסמה רשות המיסים הודעת עיתונות בנושא ביקורת רישום הכנסות באזור תל אביב, בין היתר הביקורת התמקדה בעסקים בתחומי ההסעדה, תיווך, תכשיטים, עריכת דין, ראיית חשבון, כלי בית ועוד

אנשי יחידת ניהול ספרים ברשות המסים ערכו בשבוע שעבר מבצע ביקורת רישום הכנסות בתל אביב ובערים רמת גן, גבעתיים ובני ברק. הביקורת התמקדה בעסקים בתחומי ההסעדה, תיווך, תכשיטים, עריכת דין, ראיית חשבון, כלי בית ועוד. במסגרת המבצע נערכו 234 ביקורות מהן עולה כי כ-5% מהעסקים שנבדקו לא רשמו הכנסות כדין. המבקרים בדקו, בין היתר, עסקים שלגביהם נתקבל מידע מוקדם או שנמצאו בהם ליקויים במבצעי ביקורת קודמים.

עו"ד בבני ברק שלא רשם הכנסה של 8,491 ₪ טען בפני המבקרים "קיבלתי את הכסף כשהייתי עובד במשרד אחר על עבודה שביצעתי שם". עו"ד נוספת בבני ברק לא רשמה צ'ק בסך של 2,000 ₪. היא הסבירה למבקרים "אני לא יודעת איך לרשום בתוכנת המחשב".

אצל חברה שמשכירה נכס בבעלותה, מצאו המבקרים כי לא נרשמו הכנסות בסך של 61,200 ₪. בעל החברה טען "לא ידעתי שצריך להוציא קבלה". בדוכן פלאפל ברמת גן בו נערכה ביקורת נתגלה כי בעל העסק לא רשם הכנסות של עשרות אלפי שקלים במשך חודשיים. רפד בבני ברק לא רשם הכנסות של כ- 1000 ₪ והסביר למבקרים "שבוע שעבר הייתי חולה, אבל התכוונתי לרשום".

בחנות תכשיטים ברמת גן גילו המבקרים כי לא נרשמו 15,000 ₪ שנתקבלו בכרטיס אשראי, 350 $ שנתקבלו במזומן בגין תיקון טבעת ו- 6000 $ מחשבון פייפאל. בעל החנות למבקרים "את ההכנסות מכרטיס האשראי התכוונתי לרשום ואת ה-350$ עוד לא רשמתי כי עדיין לא החזרתי ללקוחה את הטבעת". בחברה לשיווק ופרסום באינטרנט נתגלה כי ניהול הספרים מתבצע בתוכנת אקסל (בה כידוע ניתן למחוק/לשנות נתונים). בעל החברה הסביר למבקרים "אני סטארט-אפ צעיר ומטעמי חסכון לא הנפקתי חשבוניות".

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

.

המלצה שלנו היא פשוט לא להסתבר ולהעסיק רואה חשבון לניהול העסק שלך

[ccf_form id="1981"]

 

 

Back to top button