המדריך המלא לפתיחת עוסק פטור

מעל 200,000 צפיות במדריך - מעודכן לשנת 2020

**המדריך מעודכן לשנת 2020

לא מעט אנשים חוששים לעשות את הצעד לקראת פתיחת עסק עצמאי. החשש העיקרי העומד בדרכם ועוצר אותם הוא לא בהכרח הסיכון העסקי או הפחד משינוי. החשש העיקרי הוא הרתיעה מפני כל ההליכים הבירוקרטיים העומדים בפניהם בבואם לפתוח עסק.
אך למעשה, אין כל סיבה להרגיש כה מאוימים מהתהליך. ניתן לצלוח זאת בגבורה עם ההכוונה הנכונה.

יש לכם שירות או מוצר משלכם שאותו אתם רוצים לספק לציבור. זוהי למעשה ראשית ההחלטה לקראת פתיחת עסק עצמאי קטן משלכם. איך מתקדמים משם. איך הופכים את הרעיון והעסק שלנו למשהו חוקי ופועל אשר יקרום עור וגידים למול עיננו.
פתיחת עסק קטן משל עצמנו נקרא עוסק פטור. עוסק פטור הוא עסק עצמאי קטן וזעיר אשר סך ההכנסות שלו לא יעלה על סכום מסוים, נכון לשנת 2020 מדובר על סכום שנתי של 100187 שקלים.
הזכות להיות עוסק פטור מקנה פטור מתשלומי מע"מ על ההכנסות. בנוסף אין צורך בדיווח שוטף כל חודש למע"מ על כל ההכנסות. בשונה מעוסק מורשה אשר יוגדר כעסק גדול יותר מאשר עוסק פטור. כל סוג עסק יחויב בתנאים שונים ובדרכי התנהלות שונות אל מול הרשויות

לפני שאנחנו ממשיכים בהסבר המפורט בנושא פתיחת תיק עוסק פטור נעסוק לרגע בביטוי עוסק זעיר

 • עוסק זעיר כבר לא קיים, אין ביטוי כזה עוסק זעיר
 • ביולי 2002 תוקן חוק מעמ והוחלט ש "עוסק זעיר פטור" ו "עוסק זעיר" יבוטלו
 • משנת 2002 ונכון לעכשיו עוסק זעיר הוחלף לעוסק פטור
 • במילים פשוטות עוסק זעיר = עוסק פטור

כעת צריכים לבחון האם בכלל אתם יכולים להיות עוסק פטור, לפניכם 2 מבחנים ראשוניים האם אתם יכולים להיות עוסק פטור

בדיקה ראשונה גובה ההכנסות השנתיות שלכם?
עכשיו עליכם לבחון האם הינכם יכולים להיות עוסק פטור וההכנסות המשוערות לא יעלו על התקרה(רק כעסק ולא כשכיר).
בהנחה וההכנסות הצפויות שלכם בתור עוסק פטור עולים על התקרה (שנת 2020 – 100187) עליכם לפתוח עוסק מורשה

תקרת עוסק פטור שנת 2019 היא 100,187
תקרת עוסק פטור בשנת 2018 היתה 99003
תקרת עוסק פטור בשנת 2017 היתה 98707
תקרת עוסק פטור בשנת 2016 היתה 99006
תקרת עוסק פטור בשנת 2015 היתה 100000
תקרת עוסק פטור בשנת 2014 היתה 79482

בדיקה שניה היא מבחן תחום עיסוק: להלן רשימה **חלקית** של תחומים המחויבים להיות עוסקים מורשים:

תחום עיסוקסוג עסק
אדריכלי נוףעוסק מורשה
אדריכליםעוסק מורשה
הנהלת חשבונותעוסק מורשה

בקישור הנ"ל ניתן לראות רשימה מלאה של תחומי עיסוק והאם הוא יכול להיות עוסק פטור או מורשה

שלושת השלבים לפתיחת עוסק פטור:

 1. פתיחת תיק מע"מ– כולל מילוי טופס 821, צילום תעודת זהות, חוזה שכירות של הדירה או של מקום העסק, אישור הסמכה לתחום הרלוונטי.
 2. פתיחת תיק במס הכנסה- זהו צעד שחייב להיעשות מיד עם פתיחת העסק. אין להפעיל את העסק לפני פתיחת התיק במס ההכנסה. לצורך פתיחת התיק יש למלא טופס 5329, צילום תעודת זהות, חוזה שכירות, בקשה לפטור מניכוי מס במקור טופס 2542.
 3. פתיחת תיק בביטוח הלאומי-מעבר לעובדה שיש צורך להיות מבוטח ולשלם את דמי הביטוח הלאומי, בבואך לפתוח תיק בביטוח הלאומי יש למלא את טופס 6101 הנקרא דין וחשבון רב שנתי.

 

כל אחד יכול לפתוח תיק ברשויות המס בישראל בכוחות עצמו
ובכל זאת מרבית העסקים החדשים נפתחים בליווי מייצג (רואה חשבון/יועץ מס)
לחצו על הדרך שחשבתם לפעול, נעזור לכם בשמחה
התנהלות מול רשויות המס בליווי מייצג התנהלות עצמאית מול רשויות המס

האם אני יכול להיות עוסק פטור?
בלעדי באתר טקסמן
, רשימה של למעלה מ 1400 תחומי עיסוק ושיוך לעוסק פטור \ מורשה
מי יכול להיות עוסק פטור – שנת 2020

אנו גם זמינים לעזור ולייעץ בטלפון 072-3945406

פנסיה חובה לעוסק פטור בשנת 2017 נכנס לתוקף חוק הפנסיה החדש והוא מחייב הפרשת כספים לטובת פנסיה
ההפרשה לפנסיה מחולקת ל 2 סעיפים עיקריים:

 1. עד מחצית מהשכר הממוצע במשק יחויב להפריד 4.45% לפנסיה
 2. מעל למחצית השכר הממוצע יחוייב בהפקדה של 12.55% לפנסיה

*** ההפרשה יכולה להיות מופקדת אחת לחודש או פעם ברבעון, אי עמידה בתנאים אלו תגרור קנס של 500 ש"ח

 • אין חובה להעסיק רואה חשבון או יועץ עסקי חיצוני. במקרים של עסק קטן ניתן לרוב לעשות את כל הדברים לבד מבלי להיעזר ולשלם לאיש מקצוע. אם בכל זאת אתם רוצים הכוונה. ניתן לקבל הכוונה חד פעמית זולה יותר משירותים שונים מטעם המדינה המספקים עזרה לעסקים קטנים.
 • הגדרת עוסק פטור רלוונטית רק לצורך הגדרות המע"מ ומאפשרת פטור ממע"מ על דברים שונים. את מס ההכנסה והביטוח הלאומי תצטרכו להמשיך ולשם גם אם אתם מוגדרים כעוסק פטור.
 • לא כל בעל מקצוע רשאי לפתוח עוסק פטור. רצוי לברר האם אתם נכללים ברשימת המקצועות הללו והאם יש באפשרותכם לפתוח עוסק פטור או שאולי אתם נכללים ברשימת המקצועות אשר מחוייבים אוטומטית להפוך לעוסק מורשה. הכל על סמך הנחת רמת ההכנסה של כל בעל מקצוע. את רשימת המקצועות המלאה תוכלו למצוא בתקנות 13 לתקנות מע"מ רישום.
 • אמנם יש לך פטור ממע"מ ומדיווח חודשי בהיותך עוסק פטור, אבל יש לשים לב להגיש אחת לשנה את טופס ההצהרה עד ה31 בינואר לגבי ההכנסות שהיו לו בשנה החולפת. בנוסף אין לשכוח את הדיווח השנתי גם למס ההכנסה.
 • כדאי שיהיו לך פנקסי קבלות מסודרות ומאורגנות על מנת שהכל יהיה רשום ומתועד למען הסדר הטוב והשקט הנפשי שלך. את הקבלות ניתן להדפיס בבתי הדפוס השונים.
 • חותמת איננה הכרחית מבחינת החוק, אבל היא בהחלט יכולה לשדר רצינות לעסק שלך.
 • במידה ואתה עובד מביתך אשר בבעלותך שים לב כי חלק מהוצאות המשכנתא יכולות להיות מוכרות כצרכי עבודה ולהיות פטורות ממע"מ כמו גם הוצאות של טלפון, חשמל ועוד. במידה והדירה שלך היא דירה שכורה, המצב יהיה שונה.
 • חשבונות הבנק שלך אינם חייבים להיות מופרדים בין החשבון האישי לבין החשבון העסקי. אבל אם ברצונך לשמר את הסדר הטוב בהתנהלות הכלכלית ישנם יתרונות לפיצול החשבונות.
 • מטרתך בתור עוסק פטור הוא להציג רווח קטן עד כמה שניתן למס הכנס בכדי לשלם את המיסים המינימליים עבורך. אין כאן שום כוונה להנחות לשקר או להמציא עובדות חלילה. אבל כן יש המלצה לשמור את כל ההוצאות העסקיות שלך, על מנת שתוכל לדווח עליהם. את ההוצאות תוכל לקזז מסך ההכנסות ובכך הרווח הגולמי שלך יהיה קטן יותר לצורך דיווח למס הכנסה.

שאלות שכיחות בנקודת זמן הזו:

כל אחד יכול לפתוח תיק ברשויות המס בישראל בכוחות עצמו
ובכל זאת מרבית העסקים החדשים נפתחים בליווי מייצג (רואה חשבון/יועץ מס)
לחצו על הדרך שחשבתם לפעול, נעזור לכם בשמחה
התנהלות מול רשויות המס בליווי מייצג התנהלות עצמאית מול רשויות המס

האם אני יכול להיות עוסק פטור?
בלעדי באתר טקסמן
, רשימה של למעלה מ 1400 תחומי עיסוק ושיוך לעוסק פטור \ מורשה
מי יכול להיות עוסק פטור – שנת 2020

אנו זמינים לעזור ולייעץ בטלפון 072-3945406

התנהלות עוסק פטור מול מס ערך מוסף(מע"מ):
מע"מ- מס ערך מוסף הוא מס עקיף שמוטל על מוצרים ועל שירותים שונים. בישראל מוטל מע"מ אחיד כך ששיעור המע"מ הינו זהה לכל המוצרים והשירותים אשק לגביהם חל חוק מע"מ. מע"מ הוא חלק מהתשלום על מוצר או שרות מסוים עבור הלקוח, אך עוסק מורשה מפריש את הסכום הזה ומעביר אותו לרשת מע"מ. כל העסקים מחויבים בדיווח למע"מ ובתשלום מס ערך מוסף מלבד עוסק פטור שאינו משלם מע"מ ואינו רשאי להתקזז ישירות מול רשות המע"מ.
עוסק פטור אינו משלם מע"מ עסקאות ובהתאם אינו יכול להתקזז עם מע"מ עבור תשלומי מע"מ בהוצאות שוטפות שלו. עוסק פטור מחויב בדיווח חד שנתי למע"מ ולא ואינו מחויב בדיווח שוטף חודשי או דו- חודשי. המשמעות היא שאין מעקב ודיווח שוטף למע"מ אלא רק הכנת דוח חד שנתי בסיום שנת המס והגשתו למע"מ.

כל האמור לגבי חובת הדיווח של עוסק פטור מול מע"מ חל רק אם מחזור העסקאות השנתי של העוסק הפטור אינו עולה על הסכום הנקבע בחוק ומשתנה מידי שנה (בשנת  2019- 100187 ₪ ). במקרה שהייתה חריגה מסכום הפטור שנקבע בחוק העוסק הפטור חייב להיהפך לעוסק מורשה. עוסק מורשה חייב בתשלום מע"מ ,בדיווח שוטף ובניהול ספרים מול רשות מע"מ. אם מחזור העסקאות של עוסק פטור חרג באופן חד פעמי מהסכום התקרה ניתן לשלם מע"מ עבור ההפרש בין הסכום החורג לסכום הקבוע בחוק ולהישאר עוסק פטור.

חובת ניהול ספרים
עוסק פטור מחויב בניהול ספרים מול רשויות המס. עליו להחזיק ספר קבלות או ספר פדיון  יומי וכן תיק תיעוד חוץ לריכוז כל ההוצאות של העסק. עוסק פטור מחויב בפנקס קבלות או בספר יומי לתיעוד הכנסותיו. פנקס קבלות זה אינו מצריך שימוש בבית דפוס שמייקר את העניין אלא יכול לרכוש פנקס קבלות בכל חנות של מכשירי כתיבה. דבר המוזיל את העלויות לעוסק הפטור.

עוסק פטור אינו מחויב בניהול חשבונות או ספר תשלומים ותקבולים. הוא יכול לנהל את הכנסותיו והוצאותיו באמצעות קובץ אקסל ממוחשב ולחסוך רבות בהעסקת מנהל חשבונות בעסק.
עוסק פטור ממע"מ הוא כעצמאי לכל דבר  ולכן מחויב בהגשת דוח שנתי למס הכנסה ב30/4 של השנה העוקבת ודוח למע"מ עד 30/1 בשנה העוקבת לשנת המס.

התנהלות עוסק פטור מול ביטוח לאומי:
צעד ראשון יהיה לברר מהי ההגדרה של עובד עצמאי על מנת לוודא כי אנחנו אכן עונים על הקריטריונים. על פי ההגדרות של ביטוח לאומי עובד עצמאי הינו אדם אשר עונה על אחד מהקריטריונים הבאים:

 • מי שעוסק במשלח ידו 20 שעות בשבוע בממוצע לפחות.
 • מי שהכנסתו החודשית הממוצעת ממשלח ידו עולה על 50% אחוז מהשכר הממוצע.
 • מי שעוסק במשלח ידו 12 שעות בשבוע, והכנסתו עולה על 15% אחוז מהשכר הממוצע.

עצמאי שאינו עונה על אחד מהתנאים הנ"ל הינו "עצמאי שאינו עונה להגדרה".
אדם אשר ענה על ההגדרה, מחויב לפתוח תיק בביטוח לאומי בסניף הקרוב לביתו אפילו לפני פתיחת העסק. אדם כזה יהיה מחויב לשלם בעד עצמו את דמי הביטוח הלאומי.

חישוב דמי הביטוח
החישוב המדובר מתייחס לאדם אשר מלאו לו 18 שנה ועוד לא הגיע לגיל פרישה.
הבסיס לחישוב דמי הביטוח הוא על פי ההכנסות שיש לעובד. בפתיחת התיק בביטוח הלאומי פותח העסק צריך להגיש טופס אשר משער את דמי ההכנסה שלנו, על מנת שיוכלו לקבל שיעור והערכה על גובה תשלום דמי הביטוח הלאומי.
הטופס נקרא טופס ביטוח לאומי מס' 6101 "דין וחשבון רב שנתי"
בנוסף לטופס זה יש להציג צילום תעודת זהות בתוספת הספח.

ברגע שיש בידי הביטוח הלאומי את ההצהרה על הכנסה משוערת על פי טופס זה או על פי רישומי הכנסה אחרים, הביטוח הלאומי מתייחס לכך כ"הצהרה בדבר הכנסות" ואלו יהיו הנתונים הרלוונטיים שאליהם יתייחסו בחישוב הביטוח הלאומי, עד אשר יוצג להם אחרת.
חישוב סכום הביטוח הלאומי המדויק יעשה על ידי המוסד לביטוח לאומי על פי הקריטריונים המדויקים שלהם אשר בחנו כל פלח אוכלוסייה וקבעו הגדרות לכל פלח בהתאם.

חשוב לשלם את דמי הביטוח הלאומי בזמן. עיכוב בתשלום יגרור ריביות וקנסות. במקרים חמורים במצב יכול אף להגיע לעיקול רכוש או הקטנת הקצבה או שלילה שלה. לכן על מנת להימנע באי נעימות ועוגמת נפש, הקפידו על תשלום בזמן. שימו לב כי אי תשלום ביטוח לאומי או העלמת דיווח יגרור בעיות רבות. מלבד העובדה כי הדבר איננו חוקי, כאשר לא משלמים על הביטוח הלאומי אין שום כיסוי או הקצבה במקרה של תאונות בעסק או משהו דומה חלילה.

במקרה שבו שני בני הזוג עובדים באותו העסק ושניהם רשומים כעובדים בעוסק פטור, שני בני הזוג ידרשו לשלם את הביטוח הלאומי בעד עצמם.במידה והחלטת לסגור את העסק או חלילה הוא נסגר שלא מתוך רצון אלא מתוך קושי בפריחת העסק. במקרים כאלו יש לדווח לביטוח הלאומי על השינוי בסטטוס ועל המצב החדש. בהתאם לכך יחושב סכום אחר אשר יהיה רלוונטי למצב החדש.

התנהלות עוסק פטור מול מס הכנסה:
תשלומי מס הכנסה הם תשלומים שאותם צריך לשלם מתוך הרווחים של העסק שלך. לא מתוך סך תזרים המזומנים שבעסק, אלא מתוך ההכנסות. כך שתשלום מס הכנסה מחושב רק לאחר הקיזוז של כל ההוצאות מסך הרווחים שלך. ניתן גם לקבל הכרה כהוצאה עסקית על הרבה מסך ההוצאות של העסק. חישוב המס הכנסה יבוצע רק לאחר הקיזוז והחישוב של כל ההוצאות. אמנם המטרה של כל עסק היא להרוויח כמה שיותר, אבל בכל אופן כדאי לקחת בחשבון שככל שההכנסות נמוכות יותר כך התשלום מס ההכנסה יהיה נמוך יותר. לכן חשוב לשמור על כל הקבלות וכל חשבוניות ההוצאות שהיו לנו הקשורות להוצאות העסק בכדי שנוכל להתקזז ולדווח עליהם בתור הוצאות עסקיות מוכרות ופטורות ממס. כך נוכל להגיע לחישוב המדויק של ההכנסות שלנו מבלי לדאוג שאנחנו משלמים יותר מס הכנסה ממה שאכן נדרש.
ודאו אם כן, כי שמרתם את כל הקבלות והחשבוניות שאיתם התנהלתם במהלך השנה. בכדי שתוכלו לדווח עליהם ולקבל עליהם את ההחזרים המתאימים.

לפני שנעבור להמשך חובות של עוסק פטור נתייחס להוצאות מוכרות במס:
הוצאות לעסק מקטינות את הרווח ומשפיעה כמובן על תשלומי ביטוח לאומי ומס הכנסה, לדוגמא בהנחה וההכנסה שלנו היא 4000 ש"ח וההוצאות שלי הם 1000 ש"ח אז הרווח הוא 3000 ש"ח בלבד ותשלומי המיסים מחושבים ע"פ רווח (הכנסות פחות הוצאות)

כל אחד יכול לפתוח תיק ברשויות המס בישראל בכוחות עצמו
ובכל זאת מרבית העסקים החדשים נפתחים בליווי מייצג (רואה חשבון/יועץ מס)
לחצו על הדרך שחשבתם לפעול, נעזור לכם בשמחה
התנהלות מול רשויות המס בליווי מייצג התנהלות עצמאית מול רשויות המס

האם אני יכול להיות עוסק פטור?
בלעדי באתר טקסמן
, רשימה של למעלה מ 1400 תחומי עיסוק ושיוך לעוסק פטור \ מורשה
מי יכול להיות עוסק פטור – שנת 2020

אנו גם זמינים לעזור ולייעץ בטלפון 072-3945406

להלן רשימת הוצאות שכירות מוכרות במס

 • הוצאות פרסום
 • הוצאות שיווק
 • הוצאות אחזקה
 • הוצאות ניהול העסק
 • הוצאות קניות לעסק

מעבר לרשימה המלאה של הוצאות מוכרות במס 

עכשיו בוא נשוחח על חובות נוספים של עוסק פטור

 • הצהרת עוסק פטור
 • ביצוע דוח שנתי
 • ביצוע הצהרת הון

ביצוע הצהרת עוסק פטור:
מס ערך מוסף קבע שחל חובה על עוסק פטור לעדכן שהוא "פעיל" מידי שנה(חובה עד 31.1 של כל שנה לבצע זאת).
בגדול ישנן 2 אופציות לבצע את הצהרת עוסק פטור:

 1. אופציה ראשונה והמועדפת להצהרת עוסק פטור היא להכנס לאתר אינטרנט של מס הכנסה ולבצע זאת באופן מקוון ופשוט
 2. אופציה שנייה לביצוע הצהרה על עוסק עוסק פטור היא: מידי שנה מס הכנסה שולח מכתב דרך רשות הדואר ובו מצורף הצהרה על עוסק פטור.
  ישנה אפשרות להחזיר את הטופס הנ"ל לכתובת השולח או פשוט לגשת סניף מע"מ אליו העוסק פטור משוייך (בדיקת שיוך מע"מ).

דוח שנתי
חובה על כל בעל עסק (עוסק פטור, מורשה או אפילו בעלי חברה בע"מ) להגיש מידי שנה את הדוח השנתי.
בדר"כ צריך להגיש את הדוח שנתי עד ה 31.4 בעבור שנת המס הקודמת(לדוגמא בהנחה והתאריך הוא 31.4.2017 צריך להגיש דוח שנתי לשנת 2016.)
אך לרוב יש דחיות בהגשה ומס הכנסה מפרסם את התאריך הסופי לתקשורת.

ניתן להגיש את הדוח השנתי באחת מהדרכים הבאות:

 1. לאחרונה מס הכנסה פתח אופציה להגשת הדוח השנתי באופן מקוון באתר שלהם.
 2. הגשת הדוח שנתי באחד מסניפי מס הכנסה

הורדת טופס 1301 – דוח שנתי

הצהרת הון
בדרך כלל החובות מול רשויות המיסים הם חודשיים\דו חודשיים\שנתית:

 • ההתנהלות מול מעמ היא שנתית(הצהרת עוסק פטור).
 • ההתנהלות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה חודשית\שנתית (מומלץ חודשי ולא לבצע פעם בשנה)

מנגד הצהרת הון היא לפי דרישה יזומה של מס הכנסה(בדרך כלל בשנה השנייה של העסק מגיעה דרישה כזו ולאחר כ 4 שנים מגיעה דרישה שנייה)

הורדת טופס הצהרת הון 

מדרגות מס הכנסה לעוסק פטור:
בישראל אין הבדלים בחישוב מס הכנסה בין עוסק פטור או עוסק מורשה, להלן טבלת מדרגות מס הכנסה המעודכנת לשנת 2020

הכנסה שנתיתהכנסה חודשיתשיעור המס
עד 75,720 ש"חעד 6,310 ש"ח10%
75,721 ש"ח – 108,600 ש"ח6,311 ש"ח – 9,050 ש"ח14%
108,601 ש"ח – 174,360 ש"ח9,051 ש"ח – 14,530 ש"ח20%
174,361 ש"ח – 242,400 ש"ח14,531 ש"ח – 20,200 ש"ח31%
242,401 ש"ח – 504,360 ש"ח20,201 ש"ח – 42,030 ש"ח35%
504,361 ש"ח – 649,560 ש"ח42,031 ש"ח – 54,130 ש"ח47%
649,561 ש"ח ומעלה54,131 ש"ח ומעלה50% *

תשובות לשאלות שכיחות בנושא עוסק פטור

ש:איזה מסמכים עלי להביא בשביל לפתוח תיק עוסק פטור?
ת:עליך להביא צילום תעודת זהות, חוזה שכירות של הדירה או של מקום העסק, אישור הסמכה לתחום הרלוונטי

ש:האם התקרה של עוסק פטור היא כוללת עבודה כשכיר?
ת:לא. התקרה של עוסק פטור אינה כוללת את ההכנסות כשכיר

ש:האם אני יכול לבד לפתוח תיק עצמאי ברשויות המיסים?
ת:כן, בהחלט כן.

ש:האם אפשר לפתוח תיק עוסק פטור דרך האינטרנט?
ת:לא. לא אפשרי

ש: האם אני זקוק למשרד הנהלת חשבונות?
ת: מרבית העסקים נעזרים באיש מקצוע בניהול התיק. אז כן, אנו חד משמעית ממליצים להעזר באיש מקצוע

אמנם שלושת השלבים האלו עלולים להישמע מסובכים, אך אין צורך להיבהל. התהליך הוא פשוט ולרוב עובר בצורה חלקה. יש רק צורך לשים לב שאנחנו מביאים את כל המסמכים הנחוצים על מנת שלא נסבך את התהליך, לא מדובר בהרבה מסמכים בירוקרטיים וקשים להשגה. אלא לכל סעיף יש טופס ייעודי למלא ובחלקם נדרש צילום תעודת זהות.

בכל זאת, בהנחה ותרצו תוכלי תמיד לפנות למשרד רואה חשבון או יועץ מס לניהול התיק שלכם

כל אחד יכול לפתוח תיק ברשויות המס בישראל בכוחות עצמו
ובכל זאת מרבית העסקים החדשים נפתחים בליווי מייצג (רואה חשבון/יועץ מס)
לחצו על הדרך שחשבתם לפעול, נעזור לכם בשמחה
התנהלות מול רשויות המס בליווי מייצג התנהלות עצמאית מול רשויות המס

האם אני יכול להיות עוסק פטור?
בלעדי באתר טקסמן
, רשימה של למעלה מ 1400 תחומי עיסוק ושיוך לעוסק פטור \ מורשה
מי יכול להיות עוסק פטור – שנת 2020

אנו גם זמינים לעזור ולייעץ בטלפון 072-3945406

Back to top button