שאלה בקשר לחובות ביטוח לאומי

הדיון הזה מכיל 0 תגובות, ויש לו משתתף 1, והוא עודכן לאחרונה ע״י  מיכל לפני 1 שנה, 11 חודשים.

מוצגות 1 תגובות (מתוך 1 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #3937 תגובה
    מיכל

סיפור ושאלות ברשותכם, לדעתכם ותשובתכם אודה:
    לפני 6 שנים נולד בני ומאז אני איתו בבית. עד כה עבדתי מעט כמטפלת ואף שילמו עלי ביטוח לאומי למשך כשנה. בשאר הזמן לא שילמתי ביטוח לאומי ונוצר לי חוב די גדול. נודע לי כי באפשרותי להצהיר שאני עקרת בית ושאשתי (נשואה לאישה) היא המפרנסת ובכך למחוק את החוב. הבנתי שמהלך זה מוריד את מעמדי בביטוח לאומי ושאולי עדיף בכלל להסדיר את החוב כדי לא ליפול למשבצת הזאת.
    חוץ מזה אני פותחת בימים אלו עסק קטן של מכירת חיתולים ומוצרים אקולוגים. כחלק מהעסק אחזור לשלם ביטוח לאומי. האם זה אומר שאני כבר לא עקרת בית ולא צריכה לחשוש מהתיוג הזה בביטוח לאומי?
    בנוסף מלווים אותי 2 קולות: אחד שאומר שפתיחת עוסק פטור זה משהו פשוט יחסית וגם הגשת הדוחות ולכן אני יכולה לעשות את זה לבד בלי בעיה (חברת משפחה היא רואת חשבון והציעה לייעץ לי בכל בעיה) ולעומת קול חברותיי העצמאיות שאומר שאני חייבת שתלווה אותי רו”ח בתהליך. רו”ח שהמליצו לי עליה רוצה 400 שח לפתיחת התיק במעמ מס הכנסה וביטוח לאומי, 1200 שח לדוחות השנתיים ו 750 שח על הצהרת הון. זה מרגיש לי הרבה כסף שכרגע עוד אין לי כי עוד לא התחלתי לעבוד.
    אז שאלותי: האם כדאי להסדיר את החוב בביטוח לאומי או להירשם כעקרת ביתבית על השנים האלו? האם יפגעו זכויותיי או בגלל שאני חוזרת לעבוד ולשם זה מתבטל.
    האם כדאי לפתוח ולנהל את התיק לבד או בעזרת רוח. אני לא הטיפוס הכי מסודר בעולם…
    תודה!

מוצגות 1 תגובות (מתוך 1 סה״כ)
מענה ל־שאלה בקשר לחובות ביטוח לאומי

מוזמנים ליצור דיון חדש
יש לבצע שמירה לאחר כתיבת המלל

פרטים:

70 − = 60

Close