נוהל מעמ לעוסק פטור

הדיון הזה מכיל 3 תגובות, ויש לו משתתף 1, והוא עודכן לאחרונה ע״י דני לירון לפני 3 שנים, 7 חודשים.

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #2375 תגובה
    נפתלי

קראתי את הנוהל של מע”מ בעניין עוסקים פטורים בשנים 2014-2015 שעברו את התקרה הישנה ולא הגיעו לתקרה של 100,000 ש”ח ואני פשוט המום. הדרישה היא שמי שהוציא חשבוניות מס צריך להוציא הודעת זיכוי כדין. כלומר יש לוודא שהלקוח קיבל את הזיכוי ע”י שליחתה בדואר רשום או החתמת הלקוח על ההעתק . לאחר מכן צריך להגיש דו”חות מתקנים לכל התקופה. ניקח לדוגמה מקרה של לקוח פרטי (כי עסקי זה לא מעניין הוא קיבל את הכסף חזרה ממע”מ) של ספק שהיה עוסק מורשה ונתן ללקוח חשבונית על 100 ש”ח + מעמ. הספק רוצה על פי הנוהל להפוך לעוסק פטור ומוציא ללקוח זיכוי. הלקוח יטען כי לא היה צריך לשלם את המע”מ ועל כן הוא רוצה אותו בחזרה. יש לי לקוח כזה במשרד שבשנת 2015 הוציא 100 חשבוניות רובן ללקוחות פרטיים. מדוע לא חושבים קצת כאשר מוציאים נהלים לא מעשיים?

#2376 תגובה
    ליאת

נפתלי . אני ממש חושבת כמוך … מי יתחיל להוציא חשבוניות זיכוי.במיוחד אם החשבונית יצאה לעסק אחר…מסורבל מאוד והמון עבודה

#2377 תגובה
    יוליה

נניח קונה בחנות.(עוסק קטן עד 100.000) .. בסרט גם כתוב סה”כ כולל מעמ…. קופה רושמת צריכה להחזיר מע”מ ???? לפי “תאוריה” על מחירה ללקוח פרטי ???

#2378 תגובה
    דני לירון

יש עידכונים ושינויים בעיניין ? הנוהל על פניו לא הגון.

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
מענה ל־נוהל מעמ לעוסק פטור

מוזמנים ליצור דיון חדש
יש לבצע שמירה לאחר כתיבת המלל

פרטים:

5 + 1 =

Close