מחפש רואה חשבון

פורומים פורום שאל רואה חשבון מחפש רואה חשבון

הדיון הזה מכיל תגובה 1, ויש לו משתתף 1, והוא עודכן לאחרונה ע״י  סמי לפני 5 ימים, 7 שעות.

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #4466 תגובה

אובר

חברים אני מבקש עזרה… משום מה אין לי מזל, היה לי רו”ח שהיה לי מאד קשה לתקשר איתו והחלטתי לעבור למישהו אחר. החדש אמר שהוא מטפל במעבר. אני לא רו”ח אבל הבנתי שהספרים לא שלמים בלי ספר תקבולים תשלומים, וזה מנוהל בתוכנות של רו”ח. הרו”ח חשבון הקודם ניהל לי את 2016 והגיש דוח שנתי, וכן את 2017 עד עכשיו. הרו”ח החדש עובד בתוכנה שונה, ולא ביקש קבצים, אלא רק תדפיס “כרטסת הנהלת חשבונות”, כשהמנהל חשבונות במשרד החדש אמר שהוא לא בונה לי תיק רטרואקטיבית אצלו, אלא ממשיך מאותו מקום שהקודם הפסיק. הרו”ח הקודם אמר במפורש שמה שלא יבקשו ממנו הוא משמיד, כולל “כל קובץ אפשרי”! במקביל התייעצתי ואמרו לי שאין שום צורך בנתונים של חשבשבת, גם לא בביקורת ספרים, אבל אני מבין שזו שטות גמורה כי הרי הספר תקבולים תשלומים מנוהל שם… במשרד החדש כבר ייצרו לי חשבון לקוח (שמתחיל מאמצע השנה) וכנראה מסתמכים על זה שכל הספרים עד אותו רגע נמצאים במערכת הישנה אצל הרו”ח הקודם אם תהיה ביקורת – אבל כאמור יש בעיה עם המשרד הקודם והרו”ח הספציפי… איך פותרים את זה מבחינה טכנית ? אני תקוע עכשיו בין הפטיש לסדן. שנים 2014-15 הם גם במשרד אחר (יועץ מס) רק שהוא בסדר ונתן לי קובץ נתונים אחיד לשנים האלה – לא יודע אם זה בכלל טוב למקרה של ביקורת ? מה אמורים לעשות ?

#4479 תגובה

סמי

שלום וברכה,
    עבור השנים 2014-2016 נדרש לשמור עבור כל שנה
    1. את התיק עם המסמכים הן של ההכנסות והן של ההוצאות
    2. את ספר התקבולים והתשלומים שהוא בעצם קובץ מחשב כי הוא מנוהל בתוכנת מחשב.
    קובץ אחיד הוא בעצם קובץ המכיל את כל נתוני הנהלת החשבונות, שמירת הקובץ האחיד מספקת במקרה של ביקורת ספרים.

לגבי שנת 2016 דאג לקבל קובץ אחיד.

לגבי שנת 2017 חובה לכלול את נתוני הנה”ח בקובץ אחד כלומר הרו”ח החדש נדרש להשלים את רישום הנתונים בספר תקבולים ותשלומים גם לתקופה שלפני המעבר מתחילת 2017.
    אשמח לעזור בשמחה במידת הצורך

סמי רו”ח
    054-6455800

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
מענה ל־מחפש רואה חשבון
פרטים: